بانی ثبت

الزام ارسال صورتحساب به سامانه مودیان مالیاتی
دارای نرم افرار متصل

ارائه دهنده برترین خدمات ثبتی و اداری

انواع تغییرات در شرکت های سهامی خاص

انواع تغییرات در شرکت های سهامی خاص

تغییرات شرکت سهامی
مقدمه انواع تغییرات در شرکت های سهامی خاص و نحوه انجام آن

ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص در پاره‌ای از مواقع برای شرکت‌ها به‌وجود می‌آید، برای اینکه می‌خواهند خود را با تحولات اقتصادی خارج و داخل انطباق دهند. در این مقاله انواع تغییرات در شرکت های سهامی خاص و نحوه انجام آن را توضیح می‌دهیم. اما این امکان هم وجود دارد که اشخاص در ابتدای تاسیس و ثبت شرکت خود دقت و توجه زیادی را در برخی از موارد نکرده‌اند و بعد از تاسیس ایجاد این تغییرات لازم است.

به هر حال برای ایجاد هرگونه تغییراتی در شرکت سهامی خاص، باید یک صورتجلسه پس از تصویب اعضاء هیئت مدیره تنظیم شود و آن را همراه با روزنامه تاسیس و آخرین تغییرات شرکت، به همراه کپی کارت ملی اعضاء شرکت تحویل اداره ثبت شرکت‌ها شود.

تغییرات شرکت سهامی

مجامع و جلسات شرکت‌های سهامی خاص و دستورات مربوط به مجامع آنها

ثبت تغییرات در اساسنامه شرکت‌های سهامی خاص شامل چه مواردی است؟
تغییر نام در شرکت‌های سهامی خاص چگونه انجام می‌شود؟

تصمیم به تغییر نام شرکت از جمله مواردی که پس از گذشت یه مدت از ثبت شرکت امکان دارد با آن برخورد کنیم. این یکی از انواع تغییرات در شرکت های سهامی خاص است زیرا در همان ابتدا نام مناسبی برای فعالیت شرکت انتخاب نشده است.

برای ایجاد تغییر در نام شرکت باید مراحلی خاصی سپری شود. نام جدیدی که می‌خواهید برای شرکت انتخاب کنید، بستگی به رعایت تمامی قوانین و دستورات مربوط به اسم شرکت‌ها و دریافت مجوزهای مورد نیاز را خواهد داشت. این چنین تصمیمات در مورد تغییر اسم شرکت‌های سهامی خاص در مجمع عمومی فوق‌العاده گرفته می‌شوند.

تغییرات شرکت سهامی
مراحل لازم جهت تغییر نام در شرکت‌های سهامی خاص
چرایی تغییر موضوع شرکت‌های سهامی خاص

تغییر موضوع فعالیت یکی از انواع تغییرات در شرکت های سهامی خاص است. در حقیقت موضوع شرکت را نوع فعالیت آن مشخص می‌کند که شرکت برای آن منظور تاسیس شده است و ناظر به امور انتفاعی مانند امور تجاری و غیرتجاری است. موضوع یا هدف شرکت چنانچه اعضا صلاح ببینند قابل تغییر، افزایش یا کاهش است.

کلیه شرکت‌ها می‌توانند موضوع فعالیت خود را تغییر دهند. ایجاد تغییر در موضوع شرکت در صلاحیت مجمع عمومی فوق‌العاده است که پس از تصویب و اعلام مراتب به اداره ثبت شرکت‌ها و آگهی برای اطلاع عموم مردم انجام می‌پذیرد. جهت انجام تغییر در موضوع شرکت نیاز به 3 هفته زمان است تا آگهی تغییرات از اداره ثبت شرکت ها دریافت شود. مرجع صلاحیت دار در شرکت برای تنظیم صورتجلسه تغییر موضوع، لازم است مثل دیگر تغییرات شرکت مجمع عمومی عمل کند.

تغییرات شرکت سهامی
مراحل انجام و ثبت انواع تغییرات در شرکت های سهامی خاص
چگونگی تغییر نشانی و آدرس شرکت‌های سهامی خاص

آدرس شرکت محلی است که در زمان ثبت شرکت در بند 3 اساسنامه آن آورده می‌شود. البته بعد از به ثبت رساندن شرکت می‌توان اقدام به تغییر آدرس شرکت کرد. این مورد یکی از رایج‌ترین انواع تغییرات در شرکت های سهامی خاص است که سهامداران و یا شرکا می‌توانند جهت تغییر نشانی شرکت، جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده را تشکیل دهند و اقدامات لازم را انجام دهند.

البته لازم به ذکر است که در تبصره بند 3 بیشتر اساسنامه‌های شرکت‌های سهامی خاص، اختیار تغییر محل شرکت به اعضای هیئت مدیره هم واگذار شده است. این تبصره نشان می‌دهد که اعضای هیئت مدیره می‌تواند به هر محل که صلاح و مصلحت می‌دانند آدرس شرکت را تغییر دهند و حتی شعبه‌هایی را برای شرکت تاسیس و راه‌اندازی کنند. بنابراین تغییر آدرس شرکت به وسیله تصمیم هیئت مدیره و یا مجمع عمومی فوق‌العاده قابل اجرا است.

مراحل جزء به جزء تغییر آدرس شرکت‌های سهامی خاص چگونه است؟
تغییرات شرکت سهامی

چه مدارکی برای نقل و انتقال کلی سهام در شرکت‌های سهامی خاص لازم است؟

مجمع عمومی سالیانه شرکت‌های سهامی خاص چگونه تشکیل می‌شود؟

انواع تغییرات در شرکت های سهامی خاص و مراحل ثبت تصمیم‌ها در مجمع عمومی سالیانه به شرح زیر است:

کلام آخر

فرایند ثبت انواع تغییرات در شرکت های سهامی خاص شاید در نگاه اول بسیار ساده بیاید اما پیچیدگی‌های خاص خود را دارد که علاوه بر داشتن دانش حقوقی، لازم است تا با فوت و فن‌های تنظیم صورتجلسه‌ها هم آشنا شوید. یکی دیگر از نکات مهم در هنگام ثبت تغییرات وجود دارد این است که بایستی ریز و درشت تمامی موارد در سامانه درج شود تا نسبت به آن تصمیم‌گیری درست شود.

برچسب ها:

همین حالا عضو شوید

مطالب تصادفی

ثبت شرکت در خارج کشور

ثبت شرکت در خارج از ایران چگونه است؟ آیا تا کنون به موارد ذیل فکر کرده اید؟ چگونه می توانم فعالیت تجاری بصورت برون مرزی داشته باشم؟ چگونه می توانم

ادامه مطلب »

ثبت شرکت دانش بنیان

شرکت دانش بنیان چیست؟ شرکت هایی که بر پایه ی دانش ، ایده و اختراع بنا شده است را شرکت دانش بنیان می نامند. دنیای امروز ما پر از چالش

ادامه مطلب »

ایران کد و GS1

منظور از ایران کد و GS1 چیست؟ در واقع ایران کد یک زبان سیستمی و زبان واحد در بین اقلام می باشد که این زبان یک زبان کد گذاری شده

ادامه مطلب »

خدمات طراحی لوگو

مقدمه طراحی لوگو انجام خدمات طراحی لوگو برای ایجاد و ارائه بهتر هویت بصری برندها بسیار مهم است. یک لوگوی حرفه‌ای علاوه بر ایجاد جذابیت بصری، نشان دهنده هویت و

ادامه مطلب »

تبدیل شرکت

منظور از تبدیل شرکت چیست؟ تبدیل شرکت زمانی انجام خواهد شد که شرکا با توجه به سوابق و عملکرد شرکت ، حاضر به انحلال و از بین بردن آن نباشند

ادامه مطلب »

در خبرنامه ما عضو شوید

دریافت جدیدترین اخبار مربوط به بیمه،مالیات،تغییرات شرکت ها،دستورالعمل های جدید و...

همین حالا عضو شوید

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Scroll to Top