بانی ثبت

الزام ارسال صورتحساب به سامانه مودیان مالیاتی
دارای نرم افرار متصل

ارائه دهنده برترین خدمات ثبتی و اداری

انواع تغییرات در شرکت های مسئولیت محدود

انواع تغییرات در شرکت های مسئولیت محدود

تغییرات شرکت مسئولیت محدود
مقدمه انواع تغییرات در شرکت های مسئولیت محدود و نحوه انجام آن

بیشترین آمار ثبت شرکت در ایران را شرکت های با مسئولیت محدود دارند که اغلب نوعی از شرکت‌های تجاری هستند. در این مقاله قصد داریم به انواع تغییرات در شرکت های مسئولیت محدود و نحوه انجام آن بپردازیم. خیلی از مواقع اتفاق می‌افتد که پس از اتمام مراحل ثبت شرکت، شرکت‌ها به برخی تغییرات اساسی نیاز دارند. در چنین شرایطی که تغییرات اتفاق می‌افتد، باید مراتب به مراجع ثبتی اطلاع رسانی شود.

در خصوص ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود باید صورتجلسه در مجمع عمومی فوق‌العاده تنظیم شود و همان صورتجلسه توسط اعضای هیئت مدیره و شرکا امضا شود باید و به اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات ارسال شود. پس از اتمام این مراحل، پایان بخش آن چاپ آگهی ثبت تغییرات در روزنامه است.

تغییرات شرکت مسئولیت محدود
شرکت با مسئولیت محدود چیست؟

شرکت مسئولیت محدود یکی از انواع شرکت‌های تجاری است که در قانون تجارت تعریف شده است. در واقع شراکتی است بین 2 یا چند نفر منعقد می‌شود و به موجب آن هر شریک به اندازه سرمایه خود، عهده‌دار مسئولیت‌ها و قرض‌های شرکت است. در صورت متضرر شدن شرکت و یا به دلیل عدم کفایت شرکا بدهکار شود، هر یک از شرکا به اندازه سهم و سرمایه خود مسئولیتی محدود دارند.

نحوه ثبت تغییرات شرکت‌های مسئولیت محدود

هر شرکتی با گذشت زمان و مسائلی که برای آن پیش می‌اید، نیاز به تغییراتی خواهد داشت که در شرکت‌های مسئولیت محدود از طریق تشکیل مجمع عمومی فوق‌العاده امکان‌پذیر است. برای انواع تغییرات در شرکت‌ های مسئولیت محدود باید از طریق سامانه ثبت شرکت‌ها اقدام کنید و مراحل ثبتی را نیز انجام دهید.

انواع تغییرات در شرکت های مسئولیت محدود شامل موارد زیر است:

در ادامه نحوه اجرا و ثبت برخی از تغییرات ذکر شده را می‌گوییم و اینکه برای انجام هر کدام از تغییرات چه مواردی لازم است و باید اجرا شود.

برای تغییر نام شرکت های مسئولیت محدود چه کارهایی باید انجام شود؟
برای تغییر آدرس شرکت های مسئولیت محدود چه کارهایی لازم است؟

تغییر آدرس یکی از انواع تغییرات در شرکت های مسئولیت محدود است که به صورت زیر انجام می‌شود.

تغییرات شرکت مسئولیت محدود
برای تغییرات مبنی بر وارد شدن یک شریک جدید چه مواردی لازم است؟
برای انجام افزایش سرمایه چه کارهایی باید انجام شود؟

یکی دیگر از انواع تغییرات در شرکت های مسئولیت محدود، افزایش سرمایه شرکت بدون اضافه شدن فرد یا افراد جدید است که برای ثبت این تغییرات موارد زیر لازم است:

تغییرات کاهش تعداد شرکای شرکت های مسئولیت محدود
تغییرات شرکت مسئولیت محدود
برای تغییر موضوع شرکت مسئولیت محدود باید چه کاری انجام شود؟
نحوه نقل و انتقال سهم الشرکه شرکاء را چگونه است؟
تغییرات شرکت مسئولیت محدود
تغییرات و اصلاحات مواد اساسنامه شرکت های مسئولیت محدود

یکی از مهم‌ترین انواع تغییرات در شرکت های مسئولیت محدود، تغییر اساسنامه و مفاد آن است که برای انجام آن باید مراحل زیر طی شود:

کلام آخر

زمان ثبت انواع تغییرات در شرکت های مسئولیت محدود بر اساس شرایط اداره ثبت هر استان متغیر است. اما حداکثر زمان لازم برای انجام و ثبت تغییرات حدود یک ماه است. در این مقاله سعی کردیم اطلاعات کاملی در مورد ثبت و شرایط تغییر اطلاعات و افراد شرکت های مسئولیت محدود ارائه دهیم. این گونه شرکت‌ها معمولا به صورت فامیلی و آشنا و یا جمع شدن چند شریک انجام می‌شود و باید هر یک از شرکا به اندازه آورده و سهم خود در شرکت مسئولیت‌پذیر باشد.

برچسب ها:

همین حالا عضو شوید

مطالب تصادفی

کد بیمه و کارگاهی

منظور از کد بیمه و کارگاهی چیست؟ کد کارگاهی مربوط به کافرما می باشد و براساس قانون وزارت کار ، هر کارمندی یا کارگری که در شرکتی مشغول به کار

ادامه مطلب »

جواز کسب

جواز کسب یا جواز اتحادیه اصناف چیست؟ معمولا جواز کسب مربوط به مشاغلی مانند آرایشگری ، خیاطی ، نانوایی و… که از آنها با نام شغل آزاد یاد می شود

ادامه مطلب »

سیب سلامت

سیب سلامت چیست؟ قبل از توضیح لازم است چند سوال را با خود مطرح کنیم. شما در هنگام خرید محصول ، به چه نشان و علامتی دقت می کنید؟ آیا

ادامه مطلب »

دفاتر پلمپ

دفاتر پلمپ چیست؟ تمامی شرکت ها ، سازمان ها ، موسسات ، تجار و… که موظف به پرداخت مالیات هستند ، میبایست کلیه نقل و انتقال ها و فعالیت های

ادامه مطلب »

تحریر دفاتر حسابداری

منظور از تحریر دفاتر حسابداری چیست؟ تحریر دفاتر قانونی از خدمات حسابداری می باشد که می بایست توسط افراد خبره و با تجربه انجام می شود . با توجه به

ادامه مطلب »

در خبرنامه ما عضو شوید

دریافت جدیدترین اخبار مربوط به بیمه،مالیات،تغییرات شرکت ها،دستورالعمل های جدید و...

همین حالا عضو شوید

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Scroll to Top