بانی ثبت

الزام ارسال صورتحساب به سامانه مودیان مالیاتی
دارای نرم افرار متصل

ارائه دهنده برترین خدمات ثبتی و اداری

دفاتر پلمپ

دفاتر پلمپ چیست؟

تمامی شرکت ها ، سازمان ها ، موسسات ، تجار و… که موظف به پرداخت مالیات هستند ، میبایست کلیه نقل و انتقال ها و فعالیت های مالی خود را در محل مشخصی ثبت نمایند.

قانون برای این منظور دفاتر پلمپ را در نظر گرفته است و افراد موظف اند که دفاتر پلمپ را از سازمان امور مالیاتی تحویل گرفته و از آن ها استفاده نمایند.

چه زمانی باید پلمپ دفاتر قانونی را دریافت کرد؟

پلمپ دفاتر برای شرکت‌های تازه تأسیس تا ۳۰ روز پس از درخواست امکان پذیر است ، اما دفاتر پلمپ شده ی شرکت های دیگر برای هر سال مالی (از فروردین تا انتهای اسفند)، می بایست قبل از شروع سال مالی جدید اخذ شود.

برای اخذ پلمپ دفاتر مالیاتی می بایست نهایتاً تا ۲۹ اسفند اقدام نمایید ، در غیر اینصورت ممکن است دفاتر تجاری مورد قبول واقع نشود و منجر به مشکلات مالیاتی مانند جریمه مالیاتی (علی الرأس) و حتی ممنوع المعامله شدن را در پی خواهد داشت.

پلمپ دفاتر در واقع به معنای برگ شماری دفاتر ، شماره گذاری صفحات و منگوله دار کردن دفاتر است تا نتوان از آن برگی کم یا زیاد کرد.

همچنین در این دفاتر نام شرکت و شماره ثبت پلمب دفاتر قید شده و مهر اداره ثبت شرکت ها نیز در آن ضرب شده است.

هر شرکت حداقل یک دفتر روزنامه و یک دفتر کل برای هرسال مالی نیاز دارد و این دفاتر در قالب دفاتر ۵۰ برگ ، ۱۰۰ برگ و ۲۰۰ برگ عرضه می شوند.

اگر حجم داد و ستد شرکت شما بالا باشد ، توصیه می شود که یک دفتر ۲۰۰ برگ تهیه نمایید تا ناچار به اخذ دفتر دوم و پلمب آن نشوید

دفتر روزنامه چیست؟

دفتری است که تاجر باید همه روزه کلیه عملیات خود را اعم از مطالبات ، دیون ، داد و ستد تجاری ، معاملات راجع به اوراق تجاری و به طور کلی کلیه فعالیت های مالی خود را به هر اسم و رسمی که باشد و حتی وجوهی را که برای مخارج شخصی خود برداشت می کند را در آن دفتر ثبت نماید .

دفتر کل چیست؟

دفتری است که تاجر باید کلیه معاملات خود را لااقل هفته ای یک بار از دفتر روزنامه استخراج نماید و انواع مختلف آن را تفکیک و هر نوع آن را در صفحه مخصوصی در آن دفتر به طور خلاصه ثبت کند.

مدارک مورد نیاز اخذ پلمپ دفاتر ( اشخاص حقیقی)
مدارک مورد نیاز اخذ پلمپ دفاتر ( اشخاص حقوقی)

برچسب ها:

همین حالا عضو شوید

مطالب تصادفی

ثبت شرکت مسئولیت محدود

نحوه ثبت شرکت مسئولیت محدود برای ثبت شرکت مسئولیت محدود ، سایت ثبت شرکت ها تنها سامانه جامع مربوط به ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری می باشد که یکی از

ادامه مطلب »

نشان حلال چیست؟

در زبان عربی کلمه حلال به معنای مجاز یا قانونی است که در قرآن و تعالیم حضرت محمد (ص) نیز بیان شده است. غذاهای حلال غذاهایی هستند که تحت دستورالعمل

ادامه مطلب »

ثبت شرکت سهامی عام

یکی از انواع شرکت‌ها، شرکت سهامی عام است و بخشی از سرمایه آن از طریق فروش سهام به مردم یا همان افراد غیر موسس تامین می‌شود. سهام این شرکت در

ادامه مطلب »

ثبت شرکت در مناطق آزاد

آیا با مزایای ثبت شرکت در مناطق آزاد آشنا هستید؟ آیا می‌دانید دلیل علاقه بسیاری از تجار به ثبت انواع شرکت در مناطق آزاد چیست؟ درحال حاضر برای پیشبرد بسیاری

ادامه مطلب »

در خبرنامه ما عضو شوید

دریافت جدیدترین اخبار مربوط به بیمه،مالیات،تغییرات شرکت ها،دستورالعمل های جدید و...

همین حالا عضو شوید

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Scroll to Top